Něco o naší firmě

Společnost ACRESIA Consulting byla založena na základě vzájemné spolupráce několika odborníků z oboru kybernetické bezpečnosti. Práce je pro nás zábavou, protože děláme to, co nás skutečně baví a zajímá. Někteří z nás jaou i aktivní v oblasti odborných publikací a seminářů. Jsme skutečnými odborníky  v boru ochrany dat, osobních údajů a obecně IT bezpečnosti.

Za vznikem naší firmy stojí láska k počítačům a IT technologiím obecně, proto práci máme jako zábavu. S počítači jsme vyrůstali od dětství, někteří z nás si pamatují i děrné štítky, pětipalcové diskety, první český počítač SAPI a hry jsme hráli na Sinclairech, Commodorech a Atari. Počitači žijeme celý život.

Plně si uvědomujeme, že současná společnost překročila Rubikon a je již z velké míry závislá na technologiích postavených na obvodech z křemíku. Řečeno lapidárně, počítač, kam se podíváš. Prakticky v každém elektrickém zařízení již najdete počítač nebo alespoň nějakého toho malého švába (mikroprocesor). Počítače jsou skvělá zábava, ale někdy i velká starost. S přibývající elektronizací a závislostí na elektronice logicky stoupá zranitelnost s technikou související.

Kybernetická kriminalita raketově rok od roku roste a jak to u zločinců bývá, jsou při páchání kyberkriminality obvykle o kus před běžnými technologiemi, které by uživatele měli chránit. Bohužel mnohdy sami uživatelé těmto zločincům jednadvacátého století jejich kriminální aktivity usnadňují. Při naší práci se velmi často setkáváme se selháním lidského faktoru. Kybernetická bezpečnost je zejména o procesech, které jednak zločincům stěžují páchání lumpáren a jednak o minimalizacích rizik plynoucích z nezodpovědného chování uživatelů. Prokazatelně jsou jedním z největších nebezpečí pro firmu její vlastní zaměstnanci.

Naše práce tedy není jen o směrnicích nebo programování. Z velké části je také o prevenci, identifikaci firemních procesů, analyzování rizik či školení a vzdělávání.

O tom, že své práci rozumíme svědčí i celá řada spokojených klientů a úspěšně realizovaných projektů v oblasti počítačové a telekomunikační bezpečnosti, ochrany osobních údajů či programování a kódování.