Penetrační testy
Penetrační testy
Redakce
Zobrazení: 2420

Klient, který působí v oblasti realitního trhu, získal podezření, že jeho počítačová síť může být napadena. O takové možnosti svědčilo občas nevysvětlitelné chování sítě a poměrně vysoké objemy dat proudící nejen do interní sítě, ale zejména s organizace ven.

Stanovení rozsahu bylo prvním krokem, který jsme s klientem museli domluvit. Tedy zda se bude jednat o testování celé infrastruktury, zda půjde o externí nebo interní penetrační testy, zda se budou týkat i webových aplikací a WiFi sítě.

Testování probíhalo pouze za vědomí nejvyššího vedení společnosti. Cílem bylo odhalit jednak případné již existující napadení a jednak možné zranitelnosti systému, které mohou útočníkovi poskytnout prostor. Penetrační testování probíhalo po dobu šest týdnů, jak pomocí automatických skenů, tak i tzv. ruční.

Výsledkem bylo potvrzení existující "díry", kterou unikala obchodní data zřejmě směrem ke konkurenci a dále zjištění, že některé části systému nejsou updatovány či upgradovány nebo umožňují jiné typy zranitelností.

Výstup

Zpráva informující o výsledcích dle standardu NIST

 

Ozvěte se, pokud máte zájem o bezplatnou konzultaci
Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána. Něco se pokazilo, zkuste to prosím později. Prosím, zadejte správnou odpověď pro Captchu.